napájanie
batohy
príslušenstvo
filtre
objektívy
fotoaparáty
ďalekohľady
statívy
blesky
rámy
fotoalbumy
klasika
fotomateriál
x

Fujifilm

XF 56mm f/1,2 R

Fujifilm XF 56mm f/1,2 R
Fujifilm XF 56mm f/1,2 R
Fujifilm XF 56mm f/1,2 R
Fujifilm XF 56mm f/1,2 R

Popis

Fujifilm XF 56mm f/1,2 R je špičkový portrétny objektív určený pre APS-C formát fotoaparátov rady Finepix X. Objektív disponuje po prepočte na kinofilm 85mm ohniskovou vzdialenosťou a užasnou svetelnosťou f/1,2. Vďaka svojej ideálnej ohniskovej vzdialenosti a svetelnosti je to ideálny nástrojom pre portrétnych a štúdiových fotografov, ktorým tento objektív otvára úplne nové možnosti kreatívnej práce.

 

Fujifilm XF 56mm portrét

 

Samotné telo objektívu je precízne a kvalitne spracované, bez mechanických vôlí, alebo iných nedokonalostí. V kovovom tele priemeru 73mm a dĺžky 70mm je optická sústava vyrobená z kvalitných optických skiel. Šošovky a všetky optické členy objektívu sú vyrobené z prvotriedneho optického skla, opatrené povrchovou úpravou Super EBC. Samotná optická sústava objektívu je zložená z 11-tich šošoviek zoradených do 8-ich skupín. Jedna z týchto šošoviek je asférickým optickým členom, ktorého zakrivenie povrchu je presne vypočítané a tvarované tak aby korigovalo obraz bez deformácie tvarov v rohoch. Okrem tejto korekčnej asférickej šošovky disponuje objektív aj dvomi ED šošovkami zo špeciálneho nízko rozptylového optického skla, ktoré výrazne obmedzuje vznik chromatickej aberácie, zlepšujú prenos kontrastu a ostrosti. Optická sústava dokáže zaostrovať už od 70cm.

 

mačka portrét

 

Silnou stránkou objektívu je jeho vysoká svetelnosť ktorá sa opiera o prvotriedne navrhnutú tvarovanú clonu. Objektív disponuje 7 lamelovou clonou, nastaviteľnou v rozsahu od f/1.2 až po f/16. Objektív je tiež vybavený ovládacím clonovým krúžkom s možnosťou nastavenia clony po tretinových krokoch EV. Keď v ruke držíte kovové telo objektívu a otáčate dokonale vypracovaným clonovým prstencom s krokovaním po 1/3, pocítite nutkanie vyfotografovať úplne každý jemný detail. Fotografom hľadajúcim to najlepšie z oblasti portrétnej fotografie ponúka spoločnosť Fujifilm v tomto objektíve prvotriedny profesionálny nástroj, ktorý Vás nesklame v žiadnej situácii.

Detaily
Bajonet Fujifilm X
Kategória Portrét
Ohnisko Pevné
Svetelnosť f 1,2
Stabilizácia Nie
Priemer filtrového závitu 62 mm
Rozmery 73mm x 70mm
Váha 405g
Naše hodnotenie
Zdieľať produkt na facebooku

Poslať produkt známemu e-mailom
Dostupnosť: Skladom

Cena s DPH:
849 €

999 €