Ochrana osobných údajov

 

PREVÁDZKOVATEĽ

Správcom osobných údajov je spoločnosť Ján Palčo FOTO-KINO, IČO: 17 117 038 so sídlom: Suchá hora 1737/31, 060 01 Kežmarok a s prevádzkou na adrese: Tvarožnianská 16, Kežmarok, zapísaná v OR Kežmarok č. ž.: 703-1361 je prevádzkovateľom internetových stránok www.fotokino.sk a www.nadvd.sk kde spracúva Vaše osobné údaje. Prevádzkovateľ vyhlasuje, že všetky osobné údaje sú považované za prísne dôverné a je s nimi nakladané v súlade s právnym poriadkom Slovenskej republiky a ustanoveniami v oblasti ochrany osobných údajov. Bezpečie Vašich osobných údajov je pre nás veľmi dôležité, preto mu venujeme veľkú pozornosť. 

AKÉ OSOBNÉ ÚDAJE SPRACÚVAME

Spracúvame len osobné údaje, ktoré nám Vy sami poskytnete. Pri návšteve našej web stránky môžeme zhromažďovať informácie ako sú IP adresa, čas a dátum prístupu na našu stránku, informácie o Vašom operačnom systéme a prehliadači. Môžeme tiež spracovávať informácie o Vašom správaní, napr. na aké produkty klikáte. Tieto informácie sú však anonymné a nedokážeme ich priradiť ku konkrétnemu užívateľovi. Slúžia nám len na určitú štatistiku navštevovaných produktov a následne na úpravu SEO. 

PREČO SPRACÚVAME VAŠE OSOBNÉ ÚDAJE?

Zhromažďujeme len nevyhnutné osobné údaje, z dôvodov, ktoré sú potrebné na zlepšenie našich služieb, komunikáciu s Vami, identifikáciu a doručenie Vašej objednávky, ktorú ste na našej webovej stránke zrealizovali. Bez Vašich osobných údajov by nebolo možné riadne vybaviť akúkoľvek objednávku ani poskytnúť kvalitnú službu. Vďaka Vašim osobným údajom sa vieme na Vás obrátiť aj v prípade akýchkoľvek problémov. Vďaka osobným údajom, ktoré nám poskytnete, sa Vám zároveň sprístupnia rôzne užitočné funkcie. Napr. ak uvediete svoje tel. číslo, môžeme Vás ľahko informovať o tom, kedy Vám bude doručená objednávka. Všetky Vami zadané údaje je možné v užívateľskom profile kedykoľvek zmeniť.

MARKETINGOVÁ ČINNOSŤ

Zadaním Vašej emailovej adresy do nášho systému a následne jej potvrdením sa môžete prihlásiť na odber newslettera - občasného zasielania informačných, náučných alebo marketingových oznámení formou krátkych e-mailových správ s frekvenciou max. 1 x mesačne. Tento súhlas je samozrejme možné do budúcna kedykoľvek odvolať.

ODOVZDANIE OSOBNÝCH ÚDAJOV TRETÍM SUBJEKTOM

Za účelom doručenia objednaného tovaru alebo služieb odovzdávame Vaše osobné údaje tretím subjektom, a to dopravcovi, ktorého ste si zvolili v procese objednávky. Takto odovzdané údaje zahŕňajú predovšetkým Vaše meno, priezvisko, doručovaciu adresu, telefónne číslo, na ktorom Vás môže dopravca kontaktovať. Pokiaľ tovar nebol uhradený vopred na náš účet, odovzdáme dopravcovi aj informáciu o tom, koľko mu pri prevzatí za tovar alebo službu zaplatíte. Dopravca je oprávnený Vaše osobné údaje spracúvať len na účely doručenia tovaru a následne je povinný Vaše osobné údaje bezodkladne vymazať. V prípade vymáhania našich práv môžu byť Vaše osobné údaje odovzdané tretiemu subjektu a ak nám orgán štátnej moci uloží povinnosť, aby sme mu odovzdali Vaše osobné údaje, musíme tak urobiť.

ZABEZPEČENIE A PLATOBNÉ KARTY

Neukladáme Vaše heslá a nemáme k nim prístup. Naša firma nemá údaje o platobných kartách, ktorými u nás platíte. Údajmi o Vašich platobných kartách disponuje len zabezpečená platobná brána a príslušná banková inštitúcia.

SÚŤAŽE

Organizácia všetkých našich súťaží, tiež nevyhnutne súvisí so spracúvaním osobných údajov osôb, ktoré sa do súťaží zapájajú. Naše súťaže sa preto riadia právnym poriadkom Slovenskej republiky a ustanoveniami v oblasti ochrany osobných údajov. Každá súťaž, ktorú vyhlasujeme na facebookovom profile, Instagrame alebo na webovej stránke, má svoje vlastné pravidlá a podmienky, ktoré sú obsiahnuté v osobitnom dokumente. V niektorých prípadoch môže byť výherca súťaže vyfotený a s jeho súhlasom môže byť fotografia zverejnená na našich stránkach a to najmä z dôvodu zvýšenia transparentnosti a vierohodnosti súťaží. Proti tomuto spracovaniu môžete samozrejme namietať.

KAMERY NA NAŠICH PREVÁDZKACH

Naše kamenné prevádzky sú monitorované kamerovým systémom s online prenosom a záznamom. Kamery máme na prevádzkach z dôvodu bezpečnosti, prevencie a z dôvodu objasňovania možnej nezákonnej činnosti. Prevádzkovateľom kamerového systému sme my, spoločnosť FOTOKINO Ján Palčo s IČOm: 17117038

COOKIES

Táto stránka používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

OSOBY MLADŠIE AKO 16 ROKOV

Náš internetový obchod nie je určený deťom mladším ako 16 rokov. Osoby mladšie ako 16 rokov môžu náš e-shop používať len po udelení súhlasu zákonným zástupcom (rodičom).

UPLATNENIE PRÁV A PRÁVNYCH NÁROKOV

Vaše osobné údaje môžeme tiež spracúvať z dôvodu, že ich potrebujeme na uplatnenie našich práv a právnych nárokov. Napr. v prípade, že voči nám budete mať neuhradenú faktúru. Takmer všetky Vaše osobné údaje potrebujeme hlavne k tomu, aby sme s vami mohli uzavrieť kúpnu či inú zmluvu. Akonáhle je zmluva uzavretá, Vaše osobné údaje potrebujeme nato, aby sme Vám riadne doručili zakúpený tovar a službu. Na základe tohto právneho dôvodu spracúvame predovšetkým fakturačné a doručovacie údaje.

SPRÁVNOSŤ, OPRAVA A VYMAZANIE

Svoje osobné údaje máte vždy pod kontrolou v uživateľskom účte, kde ich môžete meniť, opravovať a mazať.

AKO DLHO OSOBNÉ ÚDAJE SPRACOVÁVAME?

Vaše osobné údaje spracúvame po celú dobu trvania nášho zmluvného vzťahu. V prípade, že sa prihlásite k odberu e-mailových správ, Vaše osobné údaje spracúvame do doby vyslovenia Vášho nesúhlasu s ich ďalším zasielaním. Údaje, ku ktorým bol udelený súhlas, budú všeobecne spracúvané po dobu 7 rokov alebo do odvolania.

ZÁVER

Na tejto stránke sme Vás informovali o tom, aké osobné údaje o Vás zhromažďujeme a akým spôsobom ich ďalej používame. Ak máte akékoľvek otázky k tomuto dokumentu alebo k použitiu svojich osobných údajov alebo si chcete uplatniť Vaše práva popísané na tejto stránke, môžete tak urobiť a kontaktovať našu zodpovednú osobu, ktorou je: Ján Palčo ml. e-mail: fotokino(zavinač)fotokino.sk alebo písomne na adrese Fotokino Ján Palčo, Tvarožnianska 16, Kežmarok. Tieto Podmienky GDRP o ochrane osobných údajov sú platné a účinné od 25.5.2018.