napájanie
batohy
príslušenstvo
filtre
objektívy
fotoaparáty
ďalekohľady
statívy
blesky
rámy
fotoalbumy
klasika
fotomateriál
x

Fomei

Foreman 10x42 PRO XLD

Fomei Foreman 10x42 PRO XLD
Fomei Foreman 10x42 PRO XLD
Fomei Foreman 10x42 PRO XLD

Popis

Tam, kde ľudské oko vidí už len čierny tieň, sú pri pozorovaní ďalekohľadom Foreman patrné aj detaily. Foreman 10x42 PRO XLD je z novej generácie loveckých ďalekohľadov Fomei, ktorá je vyvinutá pre maximálne využitie pri pozorovaní za súmraku alebo v obtiažnych svetelných podmienkach. Hlavnou výhodou je vynikajúca ovládateľnosť a svetelný výkon optickej sústavy. Model Foreman 10x42 PRO XLD je vďaka vysokej hranovéj ostrosti a desaťnásobnému zväčšeniu ideálnou pomôckou pre ornitológov alebo náruživých turistov. Veľkou praktickou výhodou je tiež nízka hmotnosť a rozmery.

 

Všetky šošovky objektívov aj okulárov ďalekohľadu sú ošetrené špeciálnymi antireflexnými vrstvami HTC. Hranoly ďalekohľadu sú ošetrené vrstvami DEC. Kombinácia antireflexních vrstiev HTC a DEC zaisťuje maximálnu priepustnosť celej optickej sústavy. Vzhľadom k svojej vynikajúcej svetelnej priepustnosti sú vhodné aj pre nočné pozorovanie zveri, oblohy a pod.

 

 

Telo ďalekohľadu je plnené dusíkom, čo zabraňuje vnútornemu oroseniu pri náhlej zmene teploty a tiež zaisťuje jeho vodeodolnosť. Robustná konštrukcia ďalekohľadov FOREMAN PRO XLD rozširuje široké možnosti využitia. Priemer vstupných šošoviek 42mm, v kombinácii s použitým materiálom a technológiami, ponúkajú skvelé optické vlastnosti pri zachovaní nízkej hmotnosti a kompaktných rozmerov.

 

Ďalekohľad je dodávaný vrátane púzdra a popruhu.

Detaily
Typ Binokulárny
Použitie Poľovnícky
Priblíženie 10x
Priemer objektívu 42 mm
Zoom Nie
Dioptrická korekcia ± 4 dpt
Rozmery 153mm x 130mm
Váha 745g
Naše hodnotenie
Zdieľať produkt na facebooku

Poslať produkt známemu e-mailom
Dostupnosť: Skladom

Cena s DPH:
290 €

Doporučené príslušenstvo