napájanie
batohy
príslušenstvo
filtre
objektívy
fotoaparáty
ďalekohľady
statívy
blesky
rámy
fotoalbumy
klasika
fotomateriál
x

Olympus

M. zuiko 17mm f/1,8

Olympus M. zuiko 17mm f/1,8
Olympus M. zuiko 17mm f/1,8

Popis

Olympus M. zuiko 17mm f/1,8 je svetelný monofokálny objektív, ktorý svojou ohniskovou vzdialenosťou zodpovedá po prepočte na kinofilm 34mm.

 

Je vhodný pre dokumentaristov, krajinárskych a reportážnych fotografov. Optická sústava objektívu pozostáva z 9-tich optických členov zoradených do celkovo 6-tich skupín. Šošovky objektívu sú vybavené špeciálnou antireflexnou povrchovou úpravou ZERO Coating, ktorá zabraňuje nežiadúcim reflexom a odrazom. Vynikajúca svetelnosť objektívu f/1.8 zabezpečuje schopnosť fotografovať objekty s veľmi malou hĺbkou ostrosti a zároveň umožňuje fotografovať i za zhoršených svetelných podmienok s dostatočne krátkym časom. Objektív je vybavený vnútorným zaostrovacím systémom MSC poskytujúcim veľmi tiché, rýchle a presné zaostrenie. Objektív je preto vhodný nielen pre klasickú fotografiu, ale aj pre natáčanie videa, kde by hlučné zaostrovanie spôsobovalo vo zvukovom zázname nežiadúci šum.

Zaostrovací systém objektívu umožňuje voliť medzi manuálnym a automatickým (AF) zaostrovaním. Prepínanie medzi spôsobmi zaostrovania sa uskutočňuje jednoduchým potiahnutím ostriaceho prstenca od/k telu fotoaparátu. Minimálna zaostrovacia vzdialenosť objektívu je len 25cm. V prednej časti objektívu je 46mm filtrový závit pre kruhové filtre.

Detaily
Bajonet Micro 4/3
Kategória Portrét, Krajina, Astro
Ohnisko Pevné
Svetelnosť f 1,8
Stabilizácia Nie
Priemer filtrového závitu 46 mm
Rozmery 36mm x 58mm
Váha 120g
Naše hodnotenie
Zdieľať produkt na facebooku

Poslať produkt známemu e-mailom
Dostupnosť: Skladom

Cena s DPH:
499 €

Doporučené príslušenstvo