napájanie
batohy
príslušenstvo
filtre
objektívy
fotoaparáty
ďalekohľady
statívy
blesky
rámy
fotoalbumy
klasika
fotomateriál
x

Sigma

50-100mm f/1,8 DC (pre Nikon)

Sigma 50-100mm f/1,8 DC (pre Nikon)
Sigma 50-100mm f/1,8 DC (pre Nikon)
Sigma 50-100mm f/1,8 DC (pre Nikon)

Popis

Sigma 50-100mm f/1,8 DC je špičkovým univerálny zoom, ktorý disponuje unikátnou svetelnosťou f/1.8 v celom rozsahu ohniskových vzdialeností.

 

Objektív je navrhnutý pre použitie s fotoaparátmi vybavenými snímačmi veľkosti Nikon DX. Rozsah ohniskových vzdialeností, ktoré pokrýva zodpovedá po prepočte na kinofilm rozsahu 80-160mm. Tento rozsah je ideálny pre krajinársku, dokumentárnu, street a portrétnu fotografiu. Objektív je zaradený do série Art, čomu zodpovedá aj jeho mimoriadna obrazová kvalita, ktorá sa opiera o kvalitnú optickú sústavu. Optická sústava pozostáva z 21 optických šošoviek z lisovaného optického skla zoradených do 15 skupín.

Pre korekciu skreslenia využíva objektív tri špeciálne šošovky z FLD skla. Korekciu chromatickej vady zabezpečuje štvorica šošoviek z SLD skla. Zaostrovacia skupina šošoviek sa pohybuje vo vnútri tubusu objektívu a je vyrobená ako plávajúca, čo umožňuje dokonalé zaostrenie aj pri fotografovaní na minimálnu zaostrovaciu vzdialenosť ktorá je iba 95cm. Objektív je vybavený najnovším ultrasonickým zaostrovacím motorčekom (HSM), s ktorým objektív ostrí mimoriadne presne a rýchlo. Objektív je vybavený 9 lamelovou clonou, ktorá umožňuje dokonalé rozostrenie pozadia do nádherného bookehu. Konštrukcia objektívu je robustná a mimoriadné ľahká, k čomu využíva špeciálne termo kompozitné materiály znižujúce hmotnosť. Sigma 50-100mm f/1.8 DC ART posúva hranice a predstavuje tak nový štandard v konštrukcii transfokačných teleobjektívov.

Detaily
Bajonet Nikon F
Kategória Krajina, Šport, Portrét
Ohnisko Zoom
Svetelnosť f 1,8
Stabilizácia Áno
Priemer filtrového závitu 82 mm
Rozmery 170mm x 94mm
Váha 1.49kg
Naše hodnotenie
Zdieľať produkt na facebooku

Poslať produkt známemu e-mailom
Dostupnosť: Skladom

Cena s DPH:
1 189 €

Doporučené príslušenstvo